בניית אתר רספונסיבי למכשירים ניידים

אתר רספונסיבי הוא אתר רגיל למראה, אך כזה שיודע להתאים את עצמו באופן אוטומטי למאפייני המסך שעל גביו הוא מוצג. כך למשל, אתר אינטרנט שנבנה במיוחד עבור מסכי מחשב שולחניים, ולא יודע להתאים את עצמו למסכי סמארטפון, יהיה קשה מאוד לגלישה באמצעות מכשירים ניידים, בעוד שאתר שנבנה על בסיס הכלים הרספונסיביים ידע להתאים את כל הפריטים מהם הוא מורכב, אל מאפייני המסך לרבות הגודל שלו.

מגוון רחב של מסכים בעלי מאפיינים שונים

בניית אתר רספונסיבי היא לא תחום חדש, וצורך זה היה נדרש עוד לפני שהומצא הסמארטפון. בימים עברו, צורך זה נבע מפערי הרזולוציה בין המסכים השולחניים השונים. בשוק המסכים היה ניתן למצוא מסכים שהם מרובעים לחלוטין, בעוד מסכים אחרים היו שטוחים יותר. כניסת טכנולוגיית ה HD ומעבר ליחס צפייה של 6:9 במקום 3:4 יצרו אף הם אתגרים חדשים לבעלי אתרי אינטרנט, והיה צורך לבצע את ההתאמות הנדרשות על מנת להבטיח חוויית גלישה זהה בכל המכשירים ומכל המסכים.

שינוי יסודי של אופן תפקוד האתר

יחד עם זאת, כניסת מכשירי הסמארטפון באין ספור גדלים של מסכים, ולאחריהם גם כניסת הטאבלטים אל עולמנו, הלכו וסיבכו את העניין עוד יותר, עד למצב בו כל אתרי האינטרנט חייבים לעבור שינוי יסודי על מנת להיות מסוגלים לעמוד בציפיות הגולשים שלהם. כדי להתמודד עם המגוון הרחב כל כך של אפשרויות, יש לבנות את האתר בצורה כזאת שגודל המסך יהיה פרמטר שקוף מבחינתו, וזאת בדיוק המטרה של תהליך בניית אתר רספונסיבי.

שילוב של קוד CSS וסקריפט Javascript

מטרה זו מושגת באמצעות כללי עיצוב אתרים המרוכזים כולם בתוך קובץ CSS, ומושלמים על ידי סקריפטים בשפת Javascript. השילוב בין שני האלמנטים הללו מאפשרים לאתר לזהות באופן אוטומטי את סוג המכשיר ממנו מתבצעת הגלישה, את גודל המסך, את הרזולוציה של המסך ונתונים נדרשים אחרים, ובהתאם לכך לבצע את הפרישה של האלמנטים על גבי המסך בצורה הנדרשת. זאת למעשה התמצית של כל הנושא הקרוי בניית אתר רספונסיבי, וכיום נחשב נושא זה לנושא החם ביותר בעולם בניית האתרים.

אודותינו

תוך נסיונות חוזרים ונשנים של בניית אתר אינטרנט לעסק שלהם, המייסדים של Simbla מצאו, לאורך השנים, חוסר בכלים פשוטים לבניית אתרים יפים, מרשימים ומתקדמים. התוצאות לא היו מספקות ודרשו זמן רב של עבודה.

לכן, בשנת 2013, Simbla נוסדה, על מנת לספק פתרון חכם וקל כל סוגי העסקים- קטנים כגדולים.

למייסדים של Simbla, יותר מ- 15 שנים של ניסיון בפלטפורמות מבוססות ענן ובניית אתרים.  

אנו מסייעים לעסקים קטנים ובינוניים לייצר נוכחות אינטרנטית ולהתפתח בקלות לשוק התחרותי והקשוח, של המאה ה-21.

בחזון שלנו, Simbla מייצרת סביבה חדשה, ובה בניית אתרים באינטרנט היא נגישה לכולם!

צור קשר

קישורים

How to create a website - מדריך לבניית אתרים.

Free Icon Generator - כלי חינמי ליצירת אייקונים.

ESCAPE ROOM TEL-AVIV - דוגמא לשימוש בדטא בייס

simbla-gototop
תנאי שימוש Simbla | מדיניות הפרטיות | מאמרים | Website Creation Software| Free Responsive Website Templates
כל הזכויות שמורת לSimbla
2014