Sign in / Register

בניית אתרים בסימבלה

המדריך המקיף לבניית אתרים מקצועיים בסימבלה בשישה שלבים פשוטים

מה זה בעצם סימבלה?

סימבלה הינה מערכת לבניית אתרים רספונסיבים במהירות ובקלות.
סימבלה נוצרה כדי לפשט את תהליך בנית האתר אך גם מאפשרת שימוש בשפות קוד ואפוציות מתקדמות, כל תוצרי סימבלה נתמכים בכל הדפדפנים והמכשירים.
במדריך הבא אנו נעבור על המאפיינים המרכזיים של סימבלה ונלמד איך לבנות אתר במערת בשישה שלבים פשוטים ומהירים.
מערכת סימבלה אומנם בנויה בשפה האנגליה אך תומכת באופן מלא בשפה העברית ומאפשרת ליישר את מבנה העמוד למימין לשמאל, נעבור על כך במדריך הבא.

בנוסף, סימבלה מספקת כלי הנגשת אתרים ללא תוספת תשלום לכל לקוחותיה, כדי ללמוד עוד על כלי הנגשת האתרים יש ללחוץ כאן.

1.הרשמה מהירה לסימבלה

כדי להתחיל לבנות את אתר האינטרנט שלכם, תחילה יש להירשם למערכת בניית האתרים של סימבלה.

ההרשמה פשוטה ומהירה, כל מה שתצטרכו זה למלא מספר פרטים ותוכלו להתחיל לבנות את אתרכם, אין צורך להשתמש בשום שירות אחר, כל האתרים מאוחסנים בבטחה על שרתינו כמו כן מערכת סימבלה הינה מערכת עננית און ליין ולכן אין צורך בהתקנת שום תוכנה על המחשב.

הרישום לסימבלה יקח פחות מדקה מזמנכם, אם תרצו לקצר זמן זה תוכלו בקלות ללחוץ על רישום דרך פייסבוק ובכך כל פעם שתתחברו לסימבלה תעשו זאת דרך הפייסבוק. 

1. בחרו את השיטה שלכם

לאחר הרישום תתבקשו לבחור בין שני מצבי בניה שונים:

1. Select Template - אפשרות זאת תפתח לכם עמוד עם מאגר התבניות הביתיות שלנו, מאגר הגדל מיום ליום ומקיף מגוון רחב של קטגוריות, בשלב זה התבניות בנויות בשפה האנגלית אך אופן התרגום שלהם הינו פשוט. אם נרצה שהאתר יהיה בעברית נצטרך להחליף את מבנה התבנית כך שהיא תתישר מימין לשמאל, כדי לעשות זאת נפנה לMasterpage שלנו, נבחר בלשונית הPages בתפריט העליון ונבחן Page style, בחלון החדש שנפתח אנו נסמן Right to Left ונראה שכל העמוד התיישר מימין לשמאל. כעת מה שנותר לעשות זה לערוך את האתר.

2. Website Wizard- כלי הWizard הוא כלי יחודי לסימבלה, הWizard יבנה לכם את האתר במספר שלבים פשוטים, במהלך התהליך המהיר תצטרכו להזין שם לאתר, תבחרו מבנה בסיסי וערכת צבעים אשר ירכיבו את אתרכם. שימוש בשיטה זו מומלצת כדי לחסוך זמן רב, לאחר סיום התהליך אם נרצה שהאתר יהיה בעברית יש ליישר את העמוד מימין לשמאל כפי שמפורט בסעיף הקודם, כמו כן תהליך היישור מופיע בסוף הסרטון המצורף.

זהו, בניתם תשתית לאתר שלכם בכמה דקות! אם תרצו לגרור בלוקים נוספים ממאגר הבלוקים הגדול שלנו המופיע בתפריט העליון או להוסיף ולמחוק דפים תוכלו לעשות זאת לאורך כל התהליך.

*אם תרצו להתחיל עם עמוד ריק בחרו ב Select Template ואז בתבנית הראשונה בשם Blank.

3. צרו סגנון עיצוב ייחודי לכם

דמיינו שתוכלו לבנות אתר אינטרנט עם אינסוף שילובים עיצוביים הניתנים לשינוי בכל עת, דמיינו שתוכלו לקבוע ערכת צבעים והתנהגות לחלקים שונים מאתרכם בלחיצה אחת, נשמע כמו חלום?

אז בסימבלה זה לא חלום, עבדנו קשה כדי לספק לכם את כלי ה-Theme Maker, כלי בו תוכלו לבחור "ערכת עיצוב" ממאגר רחב של ערכות הנבנו בקפידה ולערוך אותם ככל אשר תרצו.

ערכת עיצוב הינה ערכה אשר מוגדרים בה כללי התנהגות שונים לכל הקשור בפן העיצובי של האתר שלכם, שינוי הערכה תוביל לשינוי מיידי של הפונטים, גדלים ופרופורציות, איקונים צבעים כפתורים ועוד.

בערכת העיצוב תוכלו לערוך ארבע לשוניות נפרדות, כל לשונית מחזיקה עיצוב משל עצמה וניתן לשלב מספר לשוניות בעמוד אחד. כאשר תלחצו על בלוק מסויים יפתח לכם חלון קטן בשם  Block style בו תוכלו לבחור מתוך ארבעת הלשוניות(A,B,C,Dׁׁׂׂׂ).

בנוסף סימבלה תומכת באופן מלא בHTML, CSS וJAVASCRIPT כך שאופציות העיצוב וההתנגות בסימבלה אינן מוגבלות!

triangle_pink.png

4. עריכת תוכן ומולטימדיה

עכשיו לאחר שבניתם את התשתית המלאה של האתר שלכם, הוספתם לה נגיעות עיצוביות משלכם, הגיע הזמן להחיות את האתר עם תוכן, וכפי שראיתם בסעיף העיצוב כך גם בתוכן, בסימבלה תהיה לכם יד חופשית וגמישות מקסימלית בערכית התוכן של האתר.

לאחר שכתבתם את התוכן של האתר ובחרתם את התמונות והסרטונים שתרצו שיפיעו בו הגיע הזמן להכניס אותם לאתר שלכם, העריכה הינה פשוטה מאוד בסימבלה, על כל אלמנט ניתן ללחוץ ולהיכנס למצב "EDIT" , טקסטים ניתן להדביק ישירות לעמוד, תמונות ניתן להעלות מהמחשב שלכם, ישירות מכתובת(URL) או לבחור מתוך מאגר התמונות העצום שלנו המחולק לקטגוריות.

בשלב זה מומלץ לערוך את כל האלמנטים השונים של האתר, החלפה או הוספה של סרטונים, תמונות בקרוסלה(תמונות מתחלפות), איקונים, עריכת טפסים וכ'ו.


5. חיבור דומיין ופרסום האתר

כפי שראיתם תהליך בניית האתר הוא החלק הקל, עכשיו אנחנו צריכים לחשוב על קידום ופרסום האתר, שלב ראשון בתהליך זה הוא רכישת דומיין וחיבורו לאתר, דומיין הוא בעצם הכתובת של האתר, כדי לאפשר גישה קלה יש לבחור דומיין הקשור לנושא או לשם של אתרכם.

מחירי הדומיינים נעים בין מספר שקלים בודדים לאלפי שקלים בשנה לפי פופלריות השם או התחום בו נבחר את הדומיין.

ישנו מבחר רב של ספקי דומיין, השוני בין כולם הוא איכות האבטחה והשירותים הנוספים אותם הם מציעים לכן יש לבחור היטב.

לאחר שסיימתם לעבוד על אתרכם יש לרכוש דומיין מאחד הספקים ולחבר אותו למערכת סימבלה, התהליך הינו פשוט מאוד וכולל מספר צעדים פשוטים:

1. לחיצה על Publish בסרגל העליון כדי לפרסם את האתר שלכם באינטרנט.

2. רכישת הדומיין והגדרתו לפי המדריך הבא- חיבור דומיין לאתר.

3. להמתין עד שהאתר יחובר(עד 24 שעות).

6. קידום, שיווק וחשיפה

אומנם הסעיף האחרון אך החשוב ביותר בתהליך בניית האתר, סימבלה השקיעה רבות לתת לכם בסיס חזק לקידום אתרכם.

כדי להופיע במקום הראשון בחיפושים בגוגל וכדי שאתרכם יצליח ויצבור חשיפה וגולשים חדשים תצטרכו לעבוד לפי מספר כללים ולדאוג לתחזק את נושא הקידום מדי פעם. אנו רואים חשיבות רבה בקידום האתר שלכם לכן יצרנו בשבילכם מספר כלים שיעזרו לפשט את התהליך:

1. סימבלה משתמשת בHTML5 כך שכל טקסט שתזינו יהיה טקסט חי דבר שמנועי החיפוש אוהבים.

2. חיבור חשבון google analytics בקלות.

3. יצירת SiteMap בלחיצה אחת.

4. הוספת Metadata , כותרות, פירוט על העמוד מילות מפתח ועוד.

5. הפניות 301.

בנוסף תוכלו לראות עוד מספר טיפים חשובים מאנשי הSEO שלנו בסרטון המצורף.

ברכות על האתר החדש!

כפי שראיתם תהליך בניית האתר היה קל ומהיר, כל מה שצריכים לדעת זה לבחור את הכלים הנכונים והשמיים הם הגבול, כעת מה שנותר זה לפרסם ולתחזק את האתר שלכם.

בנוסף סימבלה מאפשרת להוסיף כלי נגישות ללא תוספת תשלום, לחץ למידע נוסף אודות כלי הנגשת האתרים.

לכל שאלה בתהליך הבניה תוכלו לפנות בטופס הבא או במייל - support@simbla.com


צור קשר

אודותינו

תוך נסיונות חוזרים ונשנים של בניית אתר אינטרנט לעסק שלהם, המייסדים של Simbla מצאו, לאורך השנים, חוסר בכלים פשוטים לבניית אתרים יפים, מרשימים ומתקדמים. התוצאות לא היו מספקות ודרשו זמן רב של עבודה.

לכן, בשנת 2013, Simbla נוסדה, על מנת לספק פתרון חכם וקל כל סוגי העסקים- קטנים כגדולים.

למייסדים של Simbla, יותר מ- 15 שנים של ניסיון בפלטפורמות מבוססות ענן ובניית אתרים.

אנו מסייעים לעסקים קטנים ובינוניים לייצר נוכחות אינטרנטית ולהתפתח בקלות לשוק התחרותי והקשוח, של המאה ה-21.

בחזון שלנו, Simbla מייצרת סביבה חדשה, ובה בניית אתרים באינטרנט היא נגישה לכולם!

צור קשר

support@simbla.com

קישורים

How to create a website - מדריך לבניית אתרים.

Free Icon Generator - כלי חינמי ליצירת אייקונים.

תנאי שימוש Simbla | מדיניות הפרטיות | מאמרים | Website Creation Software| Free Responsive Website Templates

כל הזכויות שמורת לSimbla

2014