בניית אתר רספונסיבי – מה כולל התהליך?

בניית אתר אינטרנט הוא תהליך המורכב ממספר שלבים המיועדים בסופו של דבר לייצר את האתר האידיאלי עבור העסק. במסגרת השלבים הראשונים של תהליך הבנייה, מתבצע ניתוח של צרכי העסק והמטרות, אופי השימוש באתר והפעולות המרכזיות שיבוצעו בו. כך למשל, אתר קניות ומסחר אלקטרוני ייבנה בצורה שונה לחלוטין מאשר אתר תדמית, ומאשר אתר תוכן. בהמשך לכך, מתבצע ניתוח של מאפייני התוכן שישולב באתר, 
ובהתאם לכך מגובשת תכנית בנייה. 

תכנון מאפייני השימוש והגלישה באתר

בתהליך של בניית אתר רספונסיבי שלבים אלה נותרים כפי שהם, ואליהם נוסף שלב של תכנון פרישת התוכן על גבי המסך, בסוגים השונים של המסכים. מה הם הדגשים שצריכים להופיע כאשר הביקור באתר מתבצע דרך מחשב שולחני, ומה הם הדגשים כאשר מדובר על גלישה מסמארטפון או מטאבלט. את מסקנות הניתוח משלבים בתכניית בניית האתר, ולאחר מכן מתחילים את הבנייה עצמה. בשלבים הבאים של בניית אתר רספונסיבי, נבנה קובץ העיצוב שמהווה את לב ליבו של האתר הרספונסיבי, הוא קובץ ה CSS.

בניית האתר ברמת התכנות

בקובץ זה נכללים כל חוקי העיצוב ופרישת הפריטים על גבי המסך בהתאם לסוג המסך, מאפייניו וגודלו. קובץ זה מאפשר בניית אתר אחד המוצג בצורה שונה לחלוטין כאשר הוא נצפה על גבי מסך מחשב וכאשר הוא נצפה על גבי מסכים של מכשירים ניידים בגדלים שונים. בשלב זה מתבצע כל שלב התכנות של האתר לרבות תכנות HTML, תכנות CSS ותכנות Javascript. שלב זה נחשב לשלב עתיר עבודה בו מתבצעת בניית האתר בפועל על פי כללי בניית אתר רספונסיבי.

בדיקה ואישור האתר לקראת עלייה לאוויר

לבסוף, מתבצעת בדיקה כוללת של האתר ותפקודו, שינויים עיצוביים נדרשים ועדכונים של תוכנת האתר בהתאם לתוצאות הבדיקות, כשהמטרה הסופית היא שעבור הגולש, חוויית הגלישה תהיה זהה לחלוטין, בין שהוא גולש ממחשב שולחני, ובין שהוא גולש מהסמארטפון שלו או מטאבלט. אנשי מקצוע העוסקים בבניית אתרים יודעים כיצד לבצע את כל השלבים האלה בצורה מקצועית, אם כי כאשר מדובר על אתר רספונסיבי, אתם רוצים לוודא שאיש המקצוע מתמצא ומתמחה גם בתחום ספציפי זה.

אודותינו

תוך נסיונות חוזרים ונשנים של בניית אתר אינטרנט לעסק שלהם, המייסדים של Simbla מצאו, לאורך השנים, חוסר בכלים פשוטים לבניית אתרים יפים, מרשימים ומתקדמים. התוצאות לא היו מספקות ודרשו זמן רב של עבודה.

לכן, בשנת 2013, Simbla נוסדה, על מנת לספק פתרון חכם וקל כל סוגי העסקים- קטנים כגדולים.

למייסדים של Simbla, יותר מ- 15 שנים של ניסיון בפלטפורמות מבוססות ענן ובניית אתרים.  

אנו מסייעים לעסקים קטנים ובינוניים לייצר נוכחות אינטרנטית ולהתפתח בקלות לשוק התחרותי והקשוח, של המאה ה-21.

בחזון שלנו, Simbla מייצרת סביבה חדשה, ובה בניית אתרים באינטרנט היא נגישה לכולם!

צור קשר

קישורים

How to create a website - מדריך לבניית אתרים.

Free Icon Generator - כלי חינמי ליצירת אייקונים.

ESCAPE ROOM TEL-AVIV - דוגמא לשימוש בדטא בייס

simbla-gototop
תנאי שימוש Simbla | מדיניות הפרטיות | מאמרים | Website Creation Software| Free Responsive Website Templates
כל הזכויות שמורת לSimbla
2014